Ocieplanie Poddaszy

Badania wykazały, że straty ciepła w domu z niewłaściwą izolacją dachu mogą sięgać 30%. Aby uzyskać efekt ciepłego domu zimą i chłodnego latem, należy zadbać o prawidłową szczelną izolację wszystkich przegród. Obliczając koszty ogrzewania, jednoznacznie można stwierdzić, że solidne ocieplenie budynku jest opłacalne. Izolacja powinna nie tylko spełniać minimalne standardy przyjęte dla przegród, ale w znacznym stopniu zminimalizować wydatki na ogrzanie budynku. Izolacja poddasza to jeden z najważniejszych etapów budowy. Z decyzją czym ocieplić wiążemy się na długie lata.

Pianowanie poddaszy - Natrysk na membranę
Pianka otwarto komórkowa dzięki wysokiemu parametrowi adhezji idealnie sprawdza się przy natrysku na wszelkiego rodzaju membrany i folie dachowe. Zarówno membrana, jak i folia tworzą wystarczającą barierę zabezpieczającą uniemożliwiając rozrost piany w nieporządanym kierunku. Piana rozrastając się nie wypycha membrany, a rozpręża się w kierunku pustej przestrzeni. Ocieplanie poddasza pianką uszczelnia łączenia membrany, a duży rozrost gwarantuje uszczelnienie wszystkich trudnodostępnych miejsc, także murłaty – efektem jest doskonała termo- i wiatroizolacja. Pianka otwarto komórkowa dzięki 90% otwartych komórek jest świetnym materiałem dźwiękochłonnym. Doskonale tłumi hałas deszczu czy gradobicia, co ma szczególne znaczenie w przypadku dachu z membraną i blachodachówką. Materiał ten jest bardzo lekki (ok. 8–10kg/m3), w związku z tym ocieplanie poddasza pianką nie obciąża konstrukcji dachu.
Natrysk na odeskowanie
Pianka otwarto komórkowa dzięki parametrowi adhezji sprawdza się także podczas natrysku na pełne deskowanie lub materiały drewnopodobne. Ocieplając poddasze pianką na deskowanie, niwelujemy wszystkie mostki termiczne na łączeniach desek, a także izolujemy wszystkie trudnodostępne miejsca typu załamania więźby, narożniki oraz miejsca łączenia skosów ze ścianą. Szczególną uwagę zwracamy na okolice murłaty – natryskiem skutecznie uszczelniamy szczelinę między belką i murem. W przypadku zastosowania izolacji poddasza pianą na deskowanie nie ma konieczności stosowania szczeliny dylatacyjnej. Dzieje się tak, ponieważ piana w bardzo małym stopniu chłonie wodę, ok. 0,4kg/m2 (chłoną otwarte komórki powietrza – nie materiał stały). W porównaniu wełna chłonie ok. 25kg/m2 (chłonie powietrze zawarte w wełnie i sam materiał). W związku z tym, że materiał, z którego wykonana jest wełna także chłonie wodę, istnieje ryzyko wystąpienia pleśni, która może przenieść się na elementy konstrukcyjne dachu. Szczelina dylatacyjna ma za zadanie wietrzyć wełnę, tak aby nie doszło do wystąpienia pleśni.


Pianowanie poddaszy Lublin. Cena cię zaskoczy.

Sprawdź nasze ceny